Modelová řada

Přehled

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Benzín
510 K / 375 kW
Kombinovaná spotřeba 9.8 (l/100km)
5
Euro6d-TEMP
automatická převodovka

Detaily

Popis vozidla

Quadrifoglio je již od roku 1923 symbolem všech závodních modelů a zároveň nejvíce vzrušujících modelů značky Alfa Romeo. Zelený čtyřlístek, poprvé použitý vítězem slavného závodu Targa Florio a legendárním řidičem Ugo Sivoccim na svém voze, je znakem nekompromisní dokonalosti a italské vášně pro výkon. Všechny nejsportovnější modely Alfa Romeo nesly od této doby symbol Quadrifoglia a Stelvio, první SUV od Alfy Romeo, nemůže být výjimkou. Je navrženo tak, aby bylo nejlepší ve své třídě a excelovalo, pokud jde o výkon, dynamiku a jízdní vlastnosti, a aby dokonale reprezentovalo motto značky „La Meccanica delle Emozioni“, tedy „mechaniku emocí“. 

 

První kapitolou opravdu velkého návratu legendy Quadrifoglio byla Giulia a Stelvio Quadrifoglio v tomto hrdém odkazu pokračuje. Tato vysoce výkonná verze prvního SUV Alfy Romeo s ikonickou trojúhelníkovou přední maskou a svalnatou konstrukcí karoserie reprezentuje pověstný italský přístup k automobilovému designu. Stelvio má dokonalé proporce a je určeno k tomu, aby vynikalo a poskytovalo řidiči mimořádné zážitky z jízdy. 

Další vlastnosti

EXTERIÉR

Od průduchů na přední kapotě až po účelově navržené nárazníky a podběhy kol, od 20“ litých kol po výfuky speciálně vytvořené pro silný, adrenalinový zvuk: vše na Stelviu Quadrifoglio již na první pohled vypadá sebevědomě, překvapivě a nezaměnitelně. Touha po nalezení dokonalé rovnováhy se odrazila v jeho esenciálních a muskulaturních liniích, perfektně vyvažujících jeho styl a dynamiku.

INTERIÉR

Usedněte za volant Stelvia Quadrifoglio a všimněte si vytříbenosti interiéru, znamenité pozornosti věnované každému detailu a použití špičkových materiálů, jako je kůže, která luxusně obepíná 7“ TFT displej řidiče a 8,8“ obrazovku Alfaä Connect s 3D navigací. Sedadla čalouněná Alcantarou a kůží Stelviu propůjčují sportovní a zároveň elegantní nádech a volitelně dostupná sedadla Sparco s karbonovou konstrukcí zase zajišťují maximální držení těla i při tom nejsportovnějším stylu jízdy. Interiér je dostupný ve třech barevných provedeních a k dispozici je i volant v kombinaci Alcantary a kůže s prvky z uhlíkových vláken.  

MOTOR

Pokud jde o výkon, je Stelvio Quadrifoglio na vrcholu své kategorie. Využívá hliníkového monoblokového šestiválcového Twin-Turbo motoru o objemu 2,9 litru a výkonu 510 k, doplněného novým systémem pohonu všech kol Q4 poskytujícím dokonalou trakci. Litrový výkon 176 k/l (tedy výkon motoru na jednotku zdvihového objemu) zajišťuje vynikající zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 3,8 sekundy. Navíc díky svému výjimečnému systému deaktivace válců (CEM) a nízké hmotnosti, dosažené například hnacím hřídelem z karbonu, nabízí skutečně úchvatný poměr účinnosti paliva.

Přehled

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio

Testovací jízda
Stále nejste rozhodnuti? Před koupí si své nové Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio vyzkoušejte.
Cenová nabídka
Vybrali jste si svůj vůz? Nenechte ho ujet a požádejte o cenovou nabídku.
Žádost o financování
Objevte výhodné finanční služby.

Stupeň výbavy